Okolí pensionu

Kam na výlet...?

Okolí Mikulova

Mikulovská štola

Mikulovská štola se nachází v bezprostřední blízkosti našeho pensionu. Je to nejrozsáhlejší středověký důlní komplex, který je zařazený na seznam kulturních památek.

Více informací

Cistercianský klášter v Oseku

Z Mikulova je to necelých 10km k cistericánskému klášteru v Oseku. Osecký klášter založený kolem roku 1206 má bohatou a zajímavou minulost. Za celou svou historii byl majetkem mnoha významných osobností českých dějin. Cisterciánský klášter je velice často centrem pořádání slavností k nejrůznějším příležitostem.

Více informací

3D bludiště Osek - Lanové centrum

V areálu oseckého koupaliště bylo v roce 2015 otevřené nové lanové centrum, které nabízí 2 trasy o celkové délce 110m. Ideální místo pro výlet s dětmi.

Více informací

Vodní nádrž Fláje

Vodní dílo vybudované na Flájském potoce a uvedené do provozu v roce 1960. Díky své unikátní kontrukci je dílo zahrnuto do kulturních památek České republiky. Součástí přehrady je i malá vodní elektrárna. Nádrž slouží jako zásobárna pitné vody.

Více informací

Obora Mstišov

V 10km vzdálené obci Mstišov se nachází obora s lesní zvěří, která je běžně k vidění v českých lesích. Je to hezké místo pro příjemný výlet s dětmi, které jistě ocení možnost volného krmení jelenů, muflonů či divokých prasat.

Lázeňské město Teplice

Regionální muzeum

Nachází se v prostorách teplického zámku. Je zde stálá expozice archeologie, keramiky a porcelánu, lázeňství, gotického a barokního umění, historických hodin či mincovní kabinet.

Více informací

Doubravka

Doubravka je znělcovitý vrch, součást Českého středohoří, který se tyčí nad Teplicemi a na jehož vrcholu jsou upravené zříceniny hradu Doubravská hora.

Více informací

Botanická zahrada

Založena byla roku 2006 a svým návštěvníkům nabízí skleníky plné nejrůznějších i nejrozmanitějších druhů rostlin.

Více informací

Morový sloup Nejsvětější Trojice

Sloup Nejsvětější Trojice je dílem Matyáše Bernarda Brauna a dodnes stojí na Zámeckém náměstí.

Více informací

Lázeňské domy

Lázeňské domy Beethoven, Císařské lázně, Kamenné lázně, Vojenské lázně či Nové lázně.

Více informací

Město Krupka

Cínová štola Starý Martin

Krupka patřila k jednomu z nejvýznamnějších důlních děl krupského revíru. Dolování cínu zde začalo během 14.století. Dnes je štola zařazena na seznam kulturních památek.

Více informací

Lanová dráha na Komáří vížku

Lanová dráha byla postavena v letech 1950–1952 a se svými 2348 metry patřila k nejdelším ve střední Evropě. Dvou-sedačková lanovka je v provozu celoročně.

Více informací

Německo

Město Altenberg

Za zábavou či sportem lze také zajet do blízkého Německa a to konkrétně do Altenbergu, který nabízí kulturní i sportovní vyžití (Hornické muzeum, Prohlídkový důl s cca 3km dlouhým prohlídkovým okruhem, bobová dráha, která je 1413m dlouhá a nabízí 17 zatáček a v neposlední řadě rehabilitační klinika Raupennest, která nabízí několik bazénu).

Více informací

Město Drážďany

Drážďany jsou zemské hlavní město Saska a jsou jedním z nejvýznamnějších kulturních, společenských či politických center Německa. Jste-li vyznavači „nákupní“ turistiky, určitě si zde přijdete na své.

Více informací

Hlavní město ČR

Město Praha

Praha patří na seznam nejkrásnějších a nejvyhledávanějších měst na světě. Svým návštěvníkům nabízí nespočet historických památek, kulturní a společenský život či skvělou gastronomii. Dopravní dostupnost Vám dovolí se z našeho pensionu do centra Prahy dostat cca do 1 hodiny (Mikulov – Teplice, Teplice – Lovosice - E55, Lovosice- Praha - D8. Vzdálenost 100km).

Více informací